Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez mortal combat, 4 maja 2011 r. o 07:45 Powrót do artykułu
http://www.mmpoznan.pl/369869/2011/5/4/matura--jezyk-polski--poziom-podstawowy--arkusz?category=news
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masakra zrobilam blad przy analizowaniu wirsza mickewicza bo tam bylo podany rok 1838 a przyjelam to jako 1938 i w stresie sie dla mnie to ylo normalnie nawet nie zastanawialam sie co Mickiewicz robi w IIwojnie swiatowcej dopiero pozniej to odkrylam...Myslicie ze moga mi wyzerowac pracy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozszerzenie to była masakra... Mrożek, którego nie ruszałam oraz motyw tańca u Tuwima i Osieckiej. Jak zobaczyłam arkusz to cisnęło mi się na usta jedno słowo..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mnie sie wydaje ze ci wyzeruja prace bo u nas na próbnej tez napisal ze raskolnikow popelnil samobojstwo i im wyzerowali tak ze bym sie bala na twoim miejscu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jedynie boje się ile punktów uzyskam za wypracowanie, nie wszystko napisałam odnosząc się do "Granicy". Ze stresu zapomniałam jak nazywała się Elżbieta ( Biecka) również wyleciało mi z głowy , że wyszła za mąż za Zenona. Według mnie lepiej poszło mi wypracowanie na próbnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie prawda ze klucz z polskiego jest standaryzowany!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiedział to nauczyciel języka polskiego, który będzie sprawdzał prace.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to na rozszerzonej Mrożka to co było?'Tango' może , czy coś innego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam z 'Granicy' niby powinnam być zadowolona bo mi się marzyło żeby była , strasznie mi się podobała ta książka...Napisałam dużo ale się boje , że nie będzie na temat ;| Ale i tak nie ma nic gorszego od matematyki ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zjedzą mnie za to, że napisałem, że "Granica" to powieść z epoki pozytywizmu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozszerzenie było niezłe... xD wybrałam pierwszy temat i nawet jestem zadowolona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie , Granica zaliczana jest do Dwudziestolecia Międzywojennego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może Cię nie zjedzą, ale nie dadzą pełnej ilości punktów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozszerzona byla latwiejsza niz podstawa, napewno ciekawsze tematy, ja wybralam wiersze:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to chyba nie jest jakiś wielki błąd , chociaż dla komisji sprawdzającej może być... Czytanie ze zrozumieniem mi się kłania , wiem... XD sorki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sophisticated napisał:
A to na rozszerzonej Mrożka to co było?'Tango' może , czy coś innego?
gdyby było "Tango" Mrożka to to byłby banał...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a to na polskim rozrzeżonym trzeba 1000 napisać w wypracowaniu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy jak napisałam że Zenon załatwił mieszkanie u Kolichowskiej, Justynie? Co mogą mi za to zrobić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, sama nazwa tej części egzaminu mówi: czytanie tekstu ze zrozumieniem. Pytanie było sformułowane "Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki?" I było poprawne. Ustnie odpowiedzielibyście tak: "Z podanych niżej zdań poglądy autorki WYRAŻA ZDANIE 1 i 2." I jeżeli czytalibyście uważnie tekst cały, i te zdania i szukalibyście uzasadnienia w tym tekście, to i bez patrzenia na ilość pkt byście poprawnie odpowiedzieli. bo ZDANIE 1 i 2 mają poparcie w tekście, a 3 nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
inka napisał:
A czy jak napisałam że Zenon załatwił mieszkanie u Kolichowskiej, Justynie? Co mogą mi za to zrobić?
No to nieźle lałaś wodę ;D hahahah
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 22 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...